Místní knihovna v Cetechovicích
Naposledy aktualizováno: 10.05.2018 15:05:56

 OBRÁZEK : akc.jpg

 

2014

 

OBRÁZEK : cet2014.jpg


 

2013

 

„Malování vajíček“ proběhlo v naší knihovně 28. března 2013. Paní knihovnice udělala výstavku knih s jarní tématikou a děti recitovaly básničky o jaru. Poté jsme se pustili do malování vajíček z umělé hmoty i vyfoukaných domácích. Malování bylo prováděno tak, že špendlíky s hlavičkami byly zabodnuty do tužky a špendlíkové hlavičky byly namáčeny do rozpuštěných barev voskovek. Jednoduchými tahy děti zdobily vajíčka a vytvářely jednoduché ornamenty. Měli jsme připravená i vařená oloupaná vajíčka. Z těch jsme pomocí šunky, oliv, okurek, paprik a rajčat vytvářeli myšky, muchomůrky, kuřátka a žabáky. Zvířátka jsme posadily do kupičky z vlašského a zeleného salátu. Děti si výrobky snědly a něco málo zbylo i pro rodiče. Strávili jsme velmi příjemné odpoledne, které se líbilo nejen dětem, ale i dospělým, které děti na akci doprovodili.

Mozgová J.


V pátek 1. listopadu 2013 uspořádala obec Cetechovice spolu s Místní lidovou knihovnou pro děti akci „Večer světlušek“. Před zahájením plánovaného průvodu dětí jsme navštívili i knihovnu, kde jsme si prohlédli výstavu knížek a výkresů, které děti namalovaly k této příležitosti. Mezi tím členové zastupitelstva rozmístili vydlabané a pěkně vyřezávané dýně po trase průvodu. Dýní bylo letos méně, protože se neurodily a s vyřezáváním dětem pomohli rodiče. Od staré školy se v 16.30 hod. Vydal průvod 22 dětí ( i v kočárku) a 19 rodičů na cestu. Některé dýně byly malé a aby je bylo vidět, umístili je rodiče na stromy. Bylo to krásné a bylo na co se dívat. Po návratu ke škole jsme společně vypustili lampion“Štětí“ a každý při tom myslel na své tajné přání. Poté následovalo občerstvení podané paní J. Mozgovou knihovnicí a paní K. Váňovou.

 Mozgová J.


Pravidelně před Vánoci se sejdou děti s rodiči v knihovně, kde si společně říkají a čtou o vánočních lidových zvyklostech z knížek, které předem přichystala paní knihovnice a poté se společně pustí do zdobení perníčků. Perníčky na ně čekají již upečené a je připraven cukrový bílkový sníh na zdobení. Zdobičky jsou buď koupené nebo vyrobené z pergamenového papíru. V letošním roce jsme měli připravené kromě drobných perníčků i dvě velikosti perníkových hvězd, ze kterých jsme sněhem slepovali svícny na vánoční stůl. Všichni měli ze svých krásných výrobků radost, ale trochu nás zamrzelo, že jsme se v letošním roce sešli v menším počtu než tomu bylo v minulosti. Akce se konala 20. prosince 2013 v místní knihovně.


 

 Mozgová J.


2011

 

OBRÁZEK : vel.gifDne 15.4. 2011 uspořádala paní knihovnice pro děti „velikonoční ma­lování“. Zúčastnilo se 10 návštěvníků.


 
Proces zabral 0.0048 sekund času a 0.7MB paměti.